Keikkoja & kuvia lisätty
Maanantaina 31. joulukuuta 2007Muutama keikkapäivämäärä vahvistunut sekä kuvagalleriaan lisätty sekalaisia otoksia vuodelta 2007 ja viimeisimpänä kesäloman ajankohta lisätty keikkakalenteriin.Â
Muutama keikkapäivämäärä vahvistunut sekä kuvagalleriaan lisätty sekalaisia otoksia vuodelta 2007 ja viimeisimpänä kesäloman ajankohta lisätty keikkakalenteriin.Â
Terveisiä tien päältä, RPG vääntää vielä pari päivää tiukkaa joulusettiä pitkin pohjanmaata vaarallisten temppujensa kanssa. Tammikuun ensimmäinen viikko pyhitetään burnoutin paranteluun ja sen jälkeen allekirjoittanut palaa ruotuun Trubaduurin ominaisuudessa. Joulukiertueelta tulossa kaiken kattava kuvitettu raportti joka valmistuu sitten kun se valmistuu.
Länsisuomen vaarallisin trubaduuri pakkasi soittimet ja värivalot autoon ja suuntasi kohti Kristiinankaupunkia perjantai illan hämärtyessä. Koska paikassa oli viimeksi niin hyvä vastaanotto niin olin päättänyt ottaa mukaan myös savukoneen vauhdittamaan kasarihittien toimivuutta. Tälläkertaa yleisöä oli saapunut vähemmän kuin viimeksi mutta ne jotka paikalle olivat saapuneet näyttivät viihtyvän ja se on kait se pääasia näissä hommissa. Taasa kerran pari tiukkaakin tiukempaa  settiä takana ja kamat autoon olalletaputtelujen saattamana.
Länsirannikon vaarallisin trubaduuri heitti mennäviikonloppuna pari firmakeikkaa pikkujoulu hengessä ja kyllä sai taas venyä. Osa halusi kotimaista tanssimusaa, osa vanhaa rokkia ja muutama ilmaisi mieltymyksensä heviin. Revit siitä sitte yhdellä akustisella joka makuun jotain, ei oo aina helppoa muusikonkaan elämä. Keikat meni kaikenkaikkiaan kuitenkin vissiin aika hyvin ku ensi vuodeksikin pyysivät. Joulukuun aikana tulee vielä pari trubakeikkaa jonka jälkeen hyvin valmistautunut retkueemme “Rosie’s Playground” suuntaa sirkuksensa kohti Vantaata ja sieltä sitten pohjanmaan kiertueelle jouluhengessä.